Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

1 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (na świecie to święto obchodzone jest 2 kwietnia).

Z racji tego wyjątkowego święta każde dziecko mogło zabrać ze sobą do przedszkola książeczkę, którą darzy wyjątkową sympatią. Dzieci z ogromną radością dzieliły się w sali książeczkami, wspólnie je oglądały, opowiadały ich treść kolegom i koleżankom. W tym dniu nie mogła zabraknąć oczywiście wspólnej lektury!

Ponad to, panie przygotowały dzieciom inscenizację, w której wystąpiły znane dzieciom z książek postaci: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek oraz zła czarownica, która nie znosiła książek i chciała z nich wszystkich ugotować… zupę! Próbowała także przekonać dzieci, że najlepszą i najbardziej wartościową rozrywką jest oglądanie bajek i korzystnie z tabletu. Ku naszej radości, młodzi widzowie właściwie odczytali morał przedstawienia: obcowanie z książką przynosi każdemu wiele radości i korzyści, rozwija wyobraźnię oraz przekazuje wiedzę o świecie.

Wspólne spotkanie zakończyło się zabawami oraz tańcem z ulubionymi książeczkami dzieci.

Przedszkole Samorządowe nr 87 w Białymstoku

ul. Magnoliowa 13
15 - 669  Białystok
tel. 85 652 22 84

Powrót na początek strony