Dzień Ziemi

22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu, w szczególny sposób myślimy o naszej planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.

     W piątek 29.04.2022r. dzieci szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię. Wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne Cztery domy- segregujemy śmieci" w wykonaniu koleżanek i kolegów z grup „Żabki", „Tygryski", ,,Pszczółki" i „Krasnoludki". Inscenizacja uświadomiła jakie zagrożenie dla Ziemi stanowi niewłaściwa postawa i niszczycielskie działania człowieka wobec środowiska, a także jak można pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Głównymi bohaterami przedstawienia były pojemniki do segregacji odpadów, gazeta, butelka plastikowa i szklany wazon, które uświadomiły wszystkie przedszkolaki, iż warto wrzucać śmieci do odpowiednich koszy, aby mogły być ponownie przetworzone. Dając przykład innym dzieci posprzątały najbliższe otoczenie wykonując taniec z mopami przy dźwiękach muzyki współczesnej. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że Światowy Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, to nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on cały.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi został zorganizowany Konkurs na przebranie za zjawisko pogodowe. Zainteresowanie i kreatywność rodziców przerosły nasze oczekiwania. Wykonane stroje były oryginalne i pomysłowe. Dzieci zamieniły się w tęczę, słońce, chmurę deszczową, chmurę burzową, a nawet tornado. Prezentacja przebrań odbyła się podczas prawdziwego pokazu mody. Każdy model i modelka mieli okazję przejść przez nietypowy wybieg. Pan Dyrektor, który rozstrzygał konkurs nie miał łatwego zadania, bo każde dziecko prezentowało się wyjątkowo. Wszystkim dzieciom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy :)

Przedszkole Samorządowe nr 87 w Białymstoku

ul. Magnoliowa 13
15 - 669  Białystok
tel. 85 652 22 84

Powrót na początek strony